+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-L08 SOICARE 300мл главица кромид дрво жито аромотерапија ултразвучен дрвен дифузор на арома


Основни детали
Број на моделот:СП-Л08
UPC:744306468255
Потврдување:ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол:100 Парчиња
Пакување Детали за:53.3x36x35cm / 12 Парчиња
Набавка Способност:100000 парчиња еден месец
Опис на производот
  • Магла: ароматерапија со кул магла, таа работи тивко, многу погодна за употреба во животот и работата. Со капацитет од 300 ml, маглата може да трае повеќе од 10 часа. Излезот на магла од овој дифузер е околу 60-70ml / h, одговара на просторот 20-30㎡.
  • Безбедност: Дизајниран со функција за автоматско исклучување, дифузорот ќе престане да работи автоматски кога ќе истече вода или ако истече времето.
  • Светлина: Овој дифузер за арома има 7 шарени LED светла. Исто така, секоја боја има слаби и светли опции, што значи дека светлината може да кружи со 14 бои. Или, можете да го поставите на една фиксна боја.
  • Тајмер: Со копчето „MIST“, можете да поставите стандардна магла и силна магла, исто така, можете да поставите 4 тајмер на модел: 1H, 3H, 6H и континуиран. Оваа функција ви помага да направите средина за смирување и релаксирање.
спецификации
капацитет300ml
Влезна моќност12W
бучава<35dB (A)
ВнесетеAC100240V 50 / 60HZ
излезDC24V, 14W, 600mA
материјалABS + PC + PP
Светлина7 шарена LED светло
Тајмер1H / 3H / 6H / ON
СигурностАвтоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицатаΦ16.8 * 14.8см
тежина единица625g
Големина на кутија во боја17 * 17 * 16.5cm
пакет12 парчиња / картон
Големина на картон53.3 * 36 * 35cm
NW / картон7.50 килограми
GW / картон8.50 килограми
Контактирајте нѐ