+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-L06 SOICARE 600ML НЛО дрвено зрно ултразвучен дифузер за аромотерапија со есенцијално масло


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Л06

функција:

SOICARE дифузор со есенцијално масло со ултразвучна аромотерапија со дрвено жито SOICARE

Пакување

Кутија во боја

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на еден пакет:

18.2x18.2x21cm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        Долго време на работа --- Овој дифузор за есенцијално масло работи 12-18 часа со 2 поставки за магла

·        Луксузни украси --- Природен најубав дизајн на дрво, топло смирувачко жолто светло, совршено совпаѓање со декор за вашиот дом или канцеларија; Поставете позитивна атмосфера за деловни состаноци и социјални собири

·        Подигнување на расположението --- Работете со вашите есенцијални масла за да ви помогнеме да се движите бавно утро; Амбиентална слаба светлина на дното за непречена и пријателска употреба во текот на денот и ноќта

                     

·        Лесно и безбедно --- Едноставна работа; Автоматско исклучување кога водата тече; Ниту една топлина не вклучуваше побезбедна алтернатива на свеќите или горилникот за да ги искористи придобивките од ароматерапијата


спецификации

Име 

дифузор за есенцијално масло од ултразвучна аромотерапија од дрвени зрна

материјал

ABS + PP

Влезна моќност

AC100-240V 50 / 60H

капацитет

600ml

Работно време

приближно 18 часа

Количина на прскање

30-60мл / ч

Тежина

650g

Големина на единицата 

15.2x15x16cm

Напојување

DC18V, 9W, 500mA

инсталација

Маса / пренослив


Контактирајте нѐ