+ 86 13114419443

сите категории
EN

СП-Л04 СОИЦЕР 400мл дрвено зрно кул-магла Електричен дифузер со ултразвучно есенцијално масло


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Л04

функција:

СОИЦЕР 400мл дрвено зрно кул-магла Електричен дифузер со ултразвучно есенцијално масло

Пакување

Кутија во боја

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на еден пакет:

20 * 20 * 24.5cm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

·        Најдобар апарат за ароматерапија 5-во-1: Овој ултразвучен дифузор за есенцијално масло е неверојатен мултифункционален уред за аромотерапија за разлика од кој било друг што некогаш сте го користеле. Се одликува со голем и лесен за чистење резервоар за вода од 400 ml, 7 различни LED светлосни бои, повеќе режими на дифузна магла, како и безбедносен автоматско вклучување што спречува да се прегрее во случај да остане без вода.

·        ГОЛЕМ ДИФУЗЕР ЗА АРОМАТЕРАПИЈА: Покрај неговите употреби во ароматерапијата, овој дифузер со есенцијално масло функционира и како овлажнител. Користете го за да го подобрите квалитетот на атмосферата во вашиот дом, да го покриете мирисот на домашни миленици или пушење и да го заштитите семејството од претерано сув воздух, статички електрицитет и повеќе!

·        ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ: Кога станува збор за нашите врвни дифузери за есенцијално масло, ние ставаме точка да не користиме ништо друго освен истите ултра-високи, безбедни и еколошки ПП материјали шишиња за бебиња, како и државни врвни процеси на производство и строга контрола на квалитетот.

·        ГОЛЕМА ИДЕА ЗА ПОДАРОК ​​ЗА СИТЕ: Ако сте на пазарот за убав и практичен подарок, можете да престанете да барате. Овој одличен дифузор на есенцијално масло од аромотерапија е внимателен и пригоден подарок, од кој секој може да има корист. Со комбинација на стил, дизајн и таква функција, тоа е загарантиран хит!


спецификации

Име 

Дифузер од есенцијално масло од дрво 

материјал

ПП / АБС / компјутер

Влезна моќност

AC100-240V 50 / 60H

капацитет

400ml

Работно време

До 12 часаs

Количина на прскање

30-60мл / ч

Тежина

720g

Големина на единицата 

17 * 17 * 21 см

Режим на време

1 час / 3 часа / 6 часот / НА

Напојување

DC24V 0.65A

инсталација

Маса / пренослив


Контактирајте нѐ