+ 86 13114419443

сите категории
EN

SP-G06 SOICARE домашно мини 100 ml аромотерапија ултразвучен дифузор за есенцијално масло за навлажнување на воздухот


Основни детали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

СП-Г06

функција:

SOICARE домашен мини 100мл аромотерапија ултразвучен дифузор за есенцијално масло за навлажнување на воздухот

 

Пакување

Кутија во боја

Минимална Подреди Кол:

500 Парчиња

Големина на еден пакет:

10 10 * * 16mm

Набавка Способност:

10000 парчиња месечно

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS

Начин на плаќање

Т / Т, ЛЦ, ПЕЈПАЛ, АЛИБАБА ОСИГУРУВАЕ, ПЕЈОНЕ


Опис на производот

SP-G06 SOICARE домашно мини 100 ml аромотерапија ултразвучен дифузор за есенцијално масло за навлажнување на воздухот ·        OMHOMEWEEKS 100ML МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ПОРТАБЕН ДИФУЗЕР - Може да се користи како дифузор за ароматерапија, овлажнител или ноќно светло, можете да го носите на патување со преносен дизајн. Постојат многу бои и ротирачки бои избрани да создадат убав амбиент во вашата спална соба навечер.

·        IM Едноставна и хуманизирана работа - дифузорот автоматски се исклучува кога нивото на водата / маслото е премало или времето е истечено, што може да обезбеди сигурност и мир на умот. Лесно се поставува и сите функции се едноставни за ракување, дури и детето можеше да сфати.

·        Ult Ултразвучниот овлажнител за магла на HOMEWEEKS дава ултра фина и мазна магла што може да го навлажни вашиот животен простор и да ја навлажни сувата кожа. Исто така, помага да дишете подобро кога спиете со вклучен клима уред.

                  ·      ► СОВРШЕНО ОБЈАСИТЕ ЈА САМАТА ДОСТАВА --Е - Ставете го есенцијалното масло внатре, овој дифузор за есенцијално масло го исполнува просторот со прекрасен мирис кој може да ги подигне духовите и да го ослободи стресот од стресниот и уморен ден, совршен за закопување на тврдоглаво пушење и мириси на домашни миленици, помага да се добие мирен спиење опкружено со ароматичен мирис.


спецификации

капацитет

100ml

моќ 

12w

 бучава

<35dB (A)

излез на магла

17-25мл / ч

материјал

ABS + PP

максимално работно време

6hrs

додатоци

тенџере за мерење, рачно, адаптер

Големина на единицата

20X18X20 см

примена на простор

арома 15 м², влажен влага 8м²


Контактирајте нѐ