+ 86 13114419443

сите категории
EN

ОЕМ / ОДМ европски прочистувач на вода за домаќинства со филтер pm2.5 хепа негација со диск


Основни детали

Место на потекло:

Гуангдонг

Бренд име:

СОЦИЈАР

Број на моделот:

SP-WAP001

функција:

Навлажнувач, создавач на аниони, елиминирајте го формалдехид, PM2.5, прашина, токсин

Потврдување:

ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS

Минимална Подреди Кол:

1000 Парчиња

Големина на единицата:

260 260 * * 615mm

Големина на кутија:

280 ** 280 * 650мм

Набавка Способност:

30000 парчиња месечно


Опис на производот

OEM / ODM Европски прочистувач на вода за домаќинство со вода со филтер-диск pm2.5 хепа негативно миење на воздухот

ЛЦД дигитален дисплеј, сензор за мирис на TVOC за откривање на квалитетот на воздухот (автоматски режим за следење на квалитетот на воздухот автоматска конверзија на брзината на ветрот на фреквенцијата);
дисплеј за внатрешна температура, нумерички дисплеј PM2.5;
освен формалдехид, композитниот HEPA филтер со висока ефикасност може лесно да го отстрани PM2.5 (може да направи експеримент за пушење, брз чад од 3-5 секунди);
саќе активиран јаглерод распаѓање на силна адсорпција на формалдехид, фенол, чад, мувла;
35 милиони висока концентрација на негативни јони го чистат воздухот Ултра-виолетова стерилизација;
интелигентен автоматски режим, дизајн со три брзини на ветер, ултра тивок режим на спиење;
ултра-долго 8-часовно исклучување на времето, деликатна контрола на допир,
3000 часа функција за потсетување за замена на филтерот;


спецификации

Напон на адаптерот

100-240V

Моќност на еднонасочен мотор

24V 20W 

бучава

Внесете

AC100V-240V 50 / 60Hz

излез

DC15V / 4A

филтри

Вода

Резервоарот за вода

5L

КАДР

300 М3 / ч

Област на покривање

30sqm

Потрошувачка на вода

150-200CC / час

Функција на тајмер

Тајмер од 12 часа

Големина на единицата:

260 260 * * 615mm

Големина на кутија:

280 ** 280 * 650мм

NW / картон

5.50 килограми

GW / картон

6.50 килограми


Контактирајте нѐ