+ 86 13114419443

сите категории
EN

3Д серија

SP-G43 100ml 3D огномет стакло дифузор за ароматерапија


Основни детали
Место на потекло: Фошан
Бренд име: Сочар
Број на моделот: СП-Г43
Потврдување: ISO9001-2015, CE, RoHS, UL, FCC, SGS
Минимална Подреди Кол: 500 Парчиња
цена: Преговара
Пакување Детали за: 12 парчиња / картон
Време на испорака: 25-45 дена зависи од количината
Начин на плаќање: Депозит од 50%, биланс пред породувањето
Набавка Способност: 100000 парчиња месечно


Опис на производот

100мл 3D огномет стакло дифузор за ароматерапија

Главни функции и карактеристики:

1.Направен стаклен дифузер и повеќе елегантен дизајн: аромотерапијата дифузер е дизајн на вазна за модели од стакло мермер, совршен додаток на кој било современ дом, канцеларија, теретана, бањата или студиото. Компактен и пренослив, капакот на дифузерот на арома може лесно да се отстрани, лесно се полни со вода и неколку капки есенцијално масло, помагајќи ви лесно да ги искористите придобивките од аромотерапија.

2.Сите во една функција: Ароматерапија есенцијално масло дифузор, ладна магла за смирување, ноќна светлина. Мултифункција: навлажнета кожа, навлажнувајте го воздухот, го зајакнувате имунитетот, ослободувајте го стресот и го подобрувате спиењето. Со 7 смирувачки LED-светло, можете да кружите низ неа или да го замрзнете на една фиксна боја. Светлата може да се исклучат само за ароматерапија. Прекрасен подарок за семејството и пријателите.

3.Whisper тивка ултразвучна технологија: Ароматерапијата суштински дифузер усвоена напредна технологија со ултразвук, исклучително е тивка без да се вознемирува бучава што нема да ве вознемирува кога спиете или на работа. Не се користи топлина, што го прави безбеден за деца и миленичиња. Постојано ладно магла и вкусете ги пријатните мириси за да му дадете на вашиот дом свеж, мирисен мирис, нежно навлажнете го воздухот и да ги елиминирате прашината и алергени, да го ослободите стресот и да уживате во длабока релаксација.

4.Сезбеден дизајн и автоматско исклучување: Дифузерот за есенцијално масло од аромотерапија автоматски ќе престане да работи и ќе ја задржи вашата единица да не биде оштетена веднаш штом се искористи нејзината содржина на вода. 4 режими на поставување време: 0.5H, 1H, 2Hs, 3HS, можете да го поставите времето кога ќе го користите. Willе престане да работи автоматски кога ќе го достигне времето за поставување.


спецификации
капацитет 100ml
бучава <35dB (A)
Внесете AC100-240V 50 / 60HZ
излез DC24V, 500mA
материјал GLASS + ABS + PP
Светлина Шарена LED светло
Тајмер 1H / 2H / ON
Волумен на магла 20-30мл / ч
Времето трае последно 4-5hours
Сигурност Автоматско исклучување кога нема вода
Големина на единицата Φ13.4 * 24см
тежина единица 625g
Големина на кутија во боја * * 17.6 17.6 29.6 cm
пакет 12 парчиња / картон
Големина на картон 63 * 56 * 38cm
NW / картон 8.37 килограми
GW / картон 10.37 килограми


Контакт